ERDEK’TE DÜZENLENEN PANEL BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Erdek Cumhuriyet alanında düzenlenen “Kapıdağ Yarımadası’nın Jeoturizm Potansiyeli Paneli” ilgi gördü.

Panele; İ.Ü. Jeoloji Mühendisliği bölümünden Dr. Yıldırım GÜNGÖR, TMMOB YK Başkanı Hüseyin ALAN ve TMMOB JMO Balıkesir Tem. Yrd. Aysun AYKAN konuşmacı olarak katıldı.

Panelde; Doğa kullanımındaki değişimin tarihsel süreci, Erdek körfezinin Jeomorfo Turizm özellikleri ve depremselliği, Jeoparklar ve Jeoturizmin yerel kalkınmaya etkisi konuları ele alındı.

Panele; Milletvekili Ahmet Akın, Belediye Başkanı Mim. Hüseyin Sarı, Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı, Belediye Meclis Üyesi İbrahim Beyoğlu, İYİ Parti Erdek İlçe Başkanı Arif Demir, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Metin Uysal, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hale Tuna ve çok sayıda vatandaş etkinliği ilgi ile izleme fırsatı buldu.

Panelde konuşan Başkan Sarı, “Jeoturizm anlamında zengin destinasyona sahip Erdek´in bu zenginliklerini öne çıkartma anlamında yerel yönetim olarak çabaları olduğunu, tüm dünyada olduğu gibi Erdek Belediyesi olarak Zeytinli ada Meryem ana kilisesinde bulunan meteor taşının inanç turizmi anlamda Erdek´e katkı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

Daha sonra söz alan konuk konuşmacılar Başkan Sarı’nın da bahsettiği zenginliklerin Erdek adına şans olduğunu yenilediler

Bir cevap yazın